Jaunumi

Puse iedzīvotāju ir gatavi atbalstīt Latvijas mājražotājus un amatniekus, iegādājoties darinājumus internetā Lasīt vairāk

Puse iedzīvotāju ir gatavi atbalstīt Latvijas mājražotājus un amatniekus, iegādājoties darinājumus internetā

Nedaudz vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju (55 %) vēlētos iegādāties Latvijas mājražotāju un amatnieku darinājumus internetā, šādi atbalstot viņus laikā, kad aizliegta dažādu tirdziņu un gadatirgu norise, liecina Luminor bankas veiktā iedzīvotāju aptauja.* Gatavojoties valsts svētkiem, Luminor un Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina iedzīvotājus iegādāties vietējo meistaru darinājumus.

Pirmssvētku laikā par trešdaļu pieaugusi iedzīvotāju interese par vietējo amatnieku darinājumiem Lasīt vairāk

Pirmssvētku laikā par trešdaļu pieaugusi iedzīvotāju interese par vietējo amatnieku darinājumiem

Tuvojoties Līgo svētkiem, iedzīvotāji aktīvāk interesējas par dažādiem svētku gardumiem un tradicionāliem darinājumiem, piemēram, māla traukiem, lina izstrādājumiem un rotām, liecina Brīvdabas muzeja tiešsaistes gadatirgus un Luminor apkopotā informācija. Egadatirgus.lv rīkotāji atgādina, ka svētki ir piemērots laiks, lai, gatavojoties svētkiem atbalstītu arī vietējos ražotājus.

Kā iesaiņot Ziemassvētku dāvanas, neizejot no mājām? Lasīt vairāk

Kā iesaiņot Ziemassvētku dāvanas, neizejot no mājām?

Pandēmija šogad veikusi korekcijas ne tikai ikdienas gaitās, bet arī Ziemassvētku svinību plānos, liekot daudziem pārskatīt dāvanām un citiem tēriņiem paredzēto budžetu. Luminor bankas rīkotā Brīvdabas muzeja e-gadatirgus dalībnieka “Muscari Linen” pārstāve Liene Paidere stāsta, ka šogad tā vietā, lai pirktu jaunus dāvanu iesaiņojumus, var iztikt ar to, kas jau ir mājās. Tas ne tikai palīdzēs ietaupīt, bet veicinās arī radošumu kā pieaugušiem, tā arī bērniem.

Aptauja: Vairāk nekā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju šogad nav satikuši savus radiniekus Lasīt vairāk

Aptauja: Vairāk nekā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju šogad nav satikuši savus radiniekus

39 % Latvijas iedzīvotāji šogad ne reizi nav satikuši un, visticamāk, arī Ziemassvētkos nesatiks savus radiniekus, liecina Luminor bankas veiktā aptauja. Vairākums iedzīvotāju (71%) tāpēc jūtas apbēdināti, tomēr katrs trešais norādījis, ka svētku izjūtu palīdzētu radīt pārsteiguma dāvana no līdzcilvēkiem.

5 ieteikumi, kā droši iepakot dāvanas sūtīšanai Lasīt vairāk

5 ieteikumi, kā droši iepakot dāvanas sūtīšanai

Laikā, kad Ziemassvētku tirdziņu norise ir atcelta un cilvēki drošības apsvērumu dēļ izvēlas iepirkties internetā, arī vietējie amatnieki un mājražotāji sākuši tirgoties e-vidē. Brīvdabas muzeja e-gadatirgus rīkotāji novērojuši, ka viena no visbiežāk sastopamajām problēmām ir nepareizi iesaiņots sūtījums, kura dēļ preces pie saņēmēja var nonākt bojātas. DPD Latvija skaidro, kā droši iepakot dāvanas arī mājas apstākļos.

Aicinām mūsdienu amatniecības meistarus pieteikties dalībai e-gadatirgū Lasīt vairāk

Aicinām mūsdienu amatniecības meistarus pieteikties dalībai e-gadatirgū

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs sadarbībā ar Luminor banku aicina mūsdienu amatniecības meistarus, kas iepriekš ir piedalījušies klātienes tirdziņos un izgājuši komisijas pārbaudi, pieteikties dalībai virtuālajā gadatirgū www.egadatirgus.lv.

Ar mīļumu no e-gadatirgus: sūti sirsnīgas dāvanas ar DPD par īpaši  draudzīgu cenu Lasīt vairāk

Ar mīļumu no e-gadatirgus: sūti sirsnīgas dāvanas ar DPD par īpaši draudzīgu cenu

Izvēlies sev, ģimenei, draugiem vai kolēģiem dāvanu, noformē sūtījumu eserviss.dpd.lv, ievadi atlaižu kodu “EGADATIRGUS” un saņem 20 % atlaidi sūtījumiem ar DPD visā Eiropā.

9 interesanti un praktiski darinājumi, ko var iegādāties Brīvdabas muzeja e-gadatirgū Lasīt vairāk

9 interesanti un praktiski darinājumi, ko var iegādāties Brīvdabas muzeja e-gadatirgū

Šogad Brīvdabas muzeja 50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus ar Luminor bankas atbalstu notiek tiešsaistē. Vietnē www.egadatirgus.lv iespējams atbalstīt vietējos ražotājos, apskatot un iegādājoties kādu no teju 2000 produktiem. E-gadatirgus rīkotāji piedāvā iepazīties ar interesantiem vietējo amatnieku darinājumiem, kas būs praktiski noderīgi saimniecībā vai kā dāvana svētkos.

Brīvdabas muzeja e-gadatirgu apmeklējuši vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku Lasīt vairāk

Brīvdabas muzeja e-gadatirgu apmeklējuši vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku

Jau mēnesi pircējiem Latvijā un ārzemēs ir iespēja iegādāties vietējo amatnieku un mājražotāju darinājumus tirgošanās portālā www.egadatirgus.lv. Pircēji no Latvijas un ārzemēm visvairāk iecienījuši darinājumus no tekstila, keramikas, koka, kā arī dažādu veidu rotaslietas.

Brīvdabas muzeja Gadatirgus uzsāk darbu tiešsaistē  www.egadatirgus.lv Lasīt vairāk

Brīvdabas muzeja Gadatirgus uzsāk darbu tiešsaistē www.egadatirgus.lv

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotais ikgadējais gadatirgus šogad atzīmētu jau 50. jubilejas sezonu, taču pulcēšanās ierobežojumu dēļ gadatirgus norise tika pārcelta uz 2021. gadu...

Ceļojošā zaļumballe Rīgas Svētku ietvaros popularizēs vietējos amatniekus un mājražotājus Lasīt vairāk

Ceļojošā zaļumballe Rīgas Svētku ietvaros popularizēs vietējos amatniekus un mājražotājus

Ar mērķi veicināt vietējo amatnieku un mājražotāju atpazīstamību šo piektdien, 14. augustā, Rīgas Svētku ietvaros norisināsies ceļojošā zaļumballe.

Brīvdabas muzeja Gadatirgus 50. sezona šogad norisināsies tiešsaistē Lasīt vairāk

Brīvdabas muzeja Gadatirgus 50. sezona šogad norisināsies tiešsaistē

Ar Luminor bankas atbalstu 50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgus šogad notiks tiešsaistē.